Witamy w Polsce, kraju drogowego absurdu.

Posted: 17 listopada 2012 in Uncategorized

Jakiś czas temu wspaniali i wykształceni dyrektorzy od dróg i innych autostrad wpadli na pomysł by betonować przydrożne rowy. Pomysł przecież jest genialny! Droga nie będzie się obsuwać, co za tym idzie rzadziej trzeba będzie ją remontować, a co z kolei za tym idzie więcej pieniędzy zostanie na kolejne durnoty.

 

Niestety żaden urzędniczy betonowy łeb nie wpadł na to, że utwardzony rów dla kierowcy który się z nim zderzy najczęściej oznacza śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu. A może według urzędników to właśnie nie jest problem. Bo przecież jak zginie to ktoś musi stwierdzić zgon –  pracę ma lekarz,

Ktoś musi zbadać sprawę wypadku – pracę ma prokurator i policjant, czasem ciało trzeba wydobyć z auta – pracę ma więc strażak, a pochówek też trzeba zrobić więc prace ma dom pogrzebowy, grabarz i ksiądz lub mistrz ceremonii. Patrzcie ile ludzi może mieć prace dzięki jednej śmierci.  Co może powiedzieć teraz pomysłodawca ? – Panie premierze melduje wykonania zadania, bezrobocie zmniejsza się.

 

Aktualnie z Sejmu atakuje nas kolejny absurd. Parlamentarny Zespół Bezpieczeństwa Drogowego, chce aby każdy właściciel samochodu w naszym kraju prowadził zeszyt ewidencji użytkowania samochodu. Chodzi o to, że właściciel pojazdu musiałby w takowym zeszycie zapisywać kto z osób trzecich, kiedy i gdzie jeździł jego samochodem. Aha zapomniałbym, że zapomnieć nie wolno o liczbie przejechanych kilometrów.

 

Po co tak durny pomysł zrodził się w Sejmie. Po to by móc wreszcie ściągać pieniądze za wykroczenia uwiecznione przez fotoradar. Aktualnie ciężko jest ustalić kto w chwili zrobienia zdjęcia siedział za kółkiem, a co za tym idzie ciężko jest kogoś ukarać mandatem. Państwo miało zarabiać, a coraz częściej traci, bo Polak potrafi i płacić nie chce. Zeszyt ewidencji użytkowania pojazdu trzeba będzie trzymać pół roku i wszędzie go ze sobą wozić, tak by policja, straż miejska czy inna inspekcja mogła go kontrolować i karać za jego brak. Ewidencja pozwoli też ustalić kto jest na zdjęciu z fotoradaru.

 

Czy pomysł wejdzie w życie?

Nie zdziwię się. Powiem więcej. Myślę, że tak. Dlaczego? Bo tu jest Polska.

Reklamy
Komentarze
  1. bączek pisze:

    Przecież wiadomo, że i tak nigdy by to nie przeszło…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s